Skandaliczne oświadczenie FIG w temacie Rosji i Ukrainy

Skandaliczne stanowisko FIG (Międzynarodowej Asocjacji Geodezyjnej) w sprawie apeli o wykluczenie Rosji z tej organizacji!
 
FIG oświadcza, że jest apolityczna organizacją i nie miesza wydarzeń na Ukrainie ze swoją działalnością. Wyraża jedynie ubolewanie i sympatię dla Ukraińców... To skandal!
 
https://www.fig.net/news/news_2022/03_council_statement_ukraine.asp
 
We wrześniu tego roku, w Warszawie, ma się odbyć kongres FIG. Jest niedopomyślenia by na polskiej ziemi, w mieście zrównanym z ziemią przez nazistowsko-radzieckie zbrodnicze działania, po tym czego dokonuje Rosja na Ukrainie, gościć, witać i wysłuchiwac rodyjskich geodetów, w dużej mierze pełniącym slużbę państwową i wojskową.
 
Ściskając im dłonie ubrudzilibyśmy swoje krwią niewinnych ludzi... My, Polacy w szczególności, nie możemy na to pozwolić.
 

450_86e053fc0e85ad63fd4c470934a3b078.png

 
Apeluję do organizacji, stowarzyszeń i firm geodezyjnych, oraz tak mierniczych jak zwykłych ludzi, o masowe wysyłanie protestów i wniosków o natychmiastowe wykluczenie Rosji z FIG.
 
fig@fig.net       + 45 3886 1081
 
Nasi koledzy, geodeci z Ukrainy, pokojowo i zupełnie apolitycznie mierzyli tylko swoją ziemię. Teraz, musieli odłożyć tachimetry i niwelatory, by jej bronić przez bardzo polityczną agresją. Każdy kto uczestniczy w tej zbrodzniczej machinie politycznej nie jest jednym z nas...
Zamek Królewski na Wawelu
 • brak
  https://m.facebook.com/HonorowyPoludnikKrakowski/
  Popularyzacja wiedzy o geodezji i jej historii
  Mariusz Meus, krakowski technik geodeta, przewodniczący geodezyjnej akcji "Honorowy Południk Krakowski"; popularyzator wiedzy o historii i ciekawostkach związanych z geodezją, znany z wyznaczenia nowego, Geodezyjnego Serca Polski w Nowej Wsi pod Kutnem.
  opublikowany w Nowości - tylko na GeodezjaPolska.pl na marca 03 at 03:31
  177 Views

  Komentarze (0)

  Nie ma loginu
  gif
  color_lens

  CO NOWEGO W GEODEZJI I U GEODETÓW?

   Zaloguj się, żeby dowiedzieć się o nowościach w geodezji i zobaczyć, o czym dyskutujemy. Zapraszamy do dodawania darmowych ogłoszeń i umieszczenia firmy w katalogu firm geodezyjnych.
  GEODEZJA PORTAL
  GEODEZJA
  albo za pomocą

  i odbierz jeden z naszych ebooków