Autor Artykułu

Mariusz Meus

Tagi

(c) Geodezja24.pl, GeodezjaPolska.pl 2005-2019

Geodezyjnie w Rzeszowie - 8 czerwca 2019

Geodezyjna akcja "Honorowy Południk Krakowski" nadal działa... i wzbogacając kolejne miejsca w Posce o geodezyjne atrakcje, przy okazji, nie tylko głosi chwałę "miernickiej nauki" ale i tłumaczy jej niuanse "geodezyjnym profanom" oraz wspomina o trapiących naszą dziedzinę problemach. To bowiem misja akcji HPK!

Najnowszą okazją do jej wypełnienia będzie Dzień Odkrywców - interaktywny piknik wiedzy w Rzeszowie, który odbędzie się już za tydzień, 8 czerwca. Przy jego okazji, jako pamiątke po 10, jubileuszowej edycji tej imprezy, odsłonię wraz z przedstawicielami organizatorów (firma Polimedia, stowarzyszenie ArsScientia, Politechnika Rzeszowska) marker geodezyjnego środka miasta Rzeszowa; a jeśli dobrze pójdzie, to z pomocą lokalnej firmy geodezyjnej, odszukam i oznaczę dokładną pozycję innej geodezyjnej atrakcji miasta Rzeszowa - punktu przecięcia równoleżnika 50°N oraz południka 22°E, zlokalizowanego na Rozdzinnych Ogródkach Działkowych "Nad Strugiem" w Rzeszowie.

Wraz z kołem naukowym studentów geodezji "GLOB" z Politechniki Rzeszowskiej, będziemy na pikniku mieli stanowisko poświęcone geodezji i związanym z nią ciekawostkom. Będę w przystepny sposób przybliżał zwykłym ludziom nie tylko samą geodezję, techniczną stronę miernictwa, czy zabawiał anegdotami z dziejów geodezji, ale również tłumaczył przyczyny i sam fakt istnienia trudnej sytuacji w polskiej geodezji, aby nasze społeczeństwo zdawało sobie sprawę z tego, że i my mamy trudności z wykonywaniem swojej pracy i nie jest w geodezji tak różowo, jak się wielu wydaje...
 

Mam nadzieję, że to wydarzenie - gdzie kolejny raz słowo "geodezja" padać będzie w pozytywnym kontekście działań naukowych i edukacyjnych - będzie moim małym wsparciem dla wielkiej, geodezyjnej sprawy. Toteż serdecznie zapraszam wszystkich geodetów z Rzeszowa i okolic (ale nie tylko!) do wzięcia udziału w tym pikniku, odwiedzenia naszego stanowiska na terenie Politechniki Rzeszowskiej oraz wsparcia planowanych przez akcję HPK w Rzeszowie projektów, związanych z środkiem miasta, punktem przecięcia 50x22, ale także samym "południkiem rzeszowskim" i "honorowym równoleznikiem Galicji" Już sama wasza obecość na tym wydarzeniu będzie mocnym znakiem jedności osób zaangażowanych w sprawy geodezji polskiej; nie trzeba też robić wiele - jak widać - by o geodezji mówiono głosno i dobrze, toteż mam nadzieje, że akcja HPK będzie mogła liczyć także i na czynne wsparcie ze strony lokalnych geodetów.
 

Tak więc... Do zobaczenia 8 czerwca w Rzeszowie!

Ku chwale i dla pożytku miernickiej nauki!

opublikowany w Edukacja i nauka na czerwiec 03 at 03:42
305 Views

Komentarze (1)

Nie ma loginu
gif

Zaloguj się lub Zarejestruj w minutę, jeżeli chcesz wyrazić swoją opinię lub skomentować

Pełna treść serwisu

Najnowsze: zmiany w prawie geodezyjnym, administracyjnym