Dane katastralne i uzbrojenie terenu na mapie streetmap.pl

Serwis mapowy Streetmap.pl wzbogacił się o dwie nowe warstwy. Pierwsza prezentuje dane katastralne - granice i numery działek i obrysy budynków. Druga pokazuje uzbrojenie terenu - sieci wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną oraz gazową. Warstwy można aktywować w rozwijanym menu znajdującym się w prawy górnym rogu mapy.
 
Dodane warstwy wyświetlane są dzięki usłudze GUGiK integrującej pod jednym adresem URL powiatowe usługi WMS. Dane udostępnione są poprzez Krajową Integracja Ewidencji Gruntów (KIEG) oraz Krajową Integracja Uzbrojenia Terenu (KIUT). Usługi prezentują dane ewidencyjne bezpośrednio z baz powiatowych, czyli z miejsc gdzie są na bieżąco prowadzone. Użytkownik określa jedynie interesujący go obszar, a usługa KIEG automatycznie, na podstawie własnego wykazu baz i związanych z nimi usług sieciowych, odwołuje się do odpowiedniej bazy powiatowej.
 
 
: gisplay.pl
 • opublikowany w Nowości - tylko na GeodezjaPolska.pl na stycznia 18 at 12:02
  1334 Views

  Komentarze (0)

  Nie ma loginu
  gif
  color_lens

  CO NOWEGO W GEODEZJI I U GEODETÓW?

   Zaloguj się, żeby dowiedzieć się o nowościach w geodezji i zobaczyć, o czym dyskutujemy. Zapraszamy do dodawania darmowych ogłoszeń i umieszczenia firmy w katalogu firm geodezyjnych.
  GEODEZJA PORTAL
  GEODEZJA
  albo za pomocą

  i odbierz jeden z naszych ebooków