Wprowadź adres email użytkownika, którego chcesz poprosić o opinię:



Oferty prac geodezyjnych i wymiana zleceń


ZleceGeodecie.pl / GEOfero.pl





Pytanie - zawiadomienie o pracach geodezyjnych

Jak to jest z tym informowaniem sąsiadów o pracach? Spotkałem się z przypadkiem, że geodeci wchodzą i na działkę i kopią. Zawiadomienie wysyła się najpóźniej 7 dni przed przybyciem. Co w przypadku, gdy się takiego nie dostanie i inni sąsiedzi też nie dostaną? Są związane z tym jakieś konsekwencje? Czy takie prace są legalne?
Relaks na września 14 at 05:14 w Pomoc pilnie potrzebna
1 Odpowiedź
Dzień Dobry,
 
Art. 13 ust. 1 Ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne mówi, że „osoby wykonujące prace geodezyjne i kartograficzne mają prawo:wstępu na grunt i do obiektów budowlanych oraz dokonywania niezbędnych czynności związanych z wykonywanymi pracami"
W zasadzie samo zgłoszenie pracy geodezyjnej na obszarze wykonywania tych prac stanowi podstawę do wykonywania czynności geodezyjnych.
Prawo jest jednoznaczne - nieważne, czy szukamy znaków granicznych, czy zakładamy osnowę, czy po prostu wykonujemy pomiar.
Zawiadomienie jest czynnością techniczną, która pozwala na spisanie protokołu i okazanie położenia znaków granicznych i przebiegu granic.
Pozdrawiam,
Paweł
Paweł Kotowski na września 15 at 10:55
Pełna funkcjonalność portalu dla zalogowanych użytkowników.


i odbierz ebook "Jak zawrzeć korzystną umowę o prace geodezyjne"

ZLECENIA GEODEZYJNE I OFERTY PRACY W GEODEZJI



ZleceGeodecie.pl / GEOfero.pl