Mapa zatopionych statków podczas II Wojny Światowej

Gratka dla pasjonatów historii i fanów produkcji w rodzaju „Okręt”, „Polowanie na Czerwony Październik” czy „Podwodny wróg” – mapa statków zatopionych podczas II Wojny Światowej, która nie tylko pozwala zlokalizować konkretny wrak, ale też zdobyć na jego temat sporo ciekawych informacji.

Omawiana mapa stanowi narzędzie, które wizualizuje skalę walk na morzach i oceanach, prowadzoną w czasie II Wojny Światowej. Na podstawowym ekranie zobaczymy rzut obejmujący całość naszej planety – bez trudu manipulujemy tu skalą zwiększ/zmniejsz. Główny ekran potrafi wywrzeć duże wrażenie: na wodach zobaczymy taką ilość zaznaczonych kilkoma kolorami kropek, że w znacznym oddaleniu stają się one nieczytelne. Każdy punkt w określonym kolorze oznacza okręt, należący do:

niebieski – aliantów, czerwony – państw Osi, szary – neutralny, żółty – okupowany.

Możemy wyświetlać zatopione okręty ze względu na ich przynależność (jak wyżej) bądź filtrować tylko te, które zostały zlikwidowane przez wojska konkretnych państw. Po wybraniu konkretnej jednostki z mapy możemy sprawdzić jej dane, które obejmują m.in.:

datę zatopienia, nazwę okrętu, kraj, tonaż, przyczynę zatonięcia, zdjęcie.

W większości przypadków znajdziemy także link, prowadzący do witryny omawiającej konkretny przypadek z bardziej szczegółowymi informacjami na jego temat.

Komentarze (0)

Nie ma loginu
gif
color_lens