Tarcza antykryzysowa a geodezja - PTG pisze do premiera

Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego  w dniu 23 marca 2020 r. skierował do premiera wniosek o rozważenie rozwiązań mających na celu ochronę samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców działających w branży geodezyjnej.

W piśmie do premiera Stowarzyszenie zwraca uwagę na specyfikę  branży, która jak np. branża turystyczna, skutki epidemii nie odczuje od razu, ale za dwa trzy miesiące. autorzy podkreślają, że praca geodety jest typową praca zadaniową, a uzyskiwane przychody nie są systematyczne.

"Za krzywdzące zatem uważamy zapowiadane ulgi w opłacaniu składek ZUS uzależnione tylko od spadku przychodów o minimum 50% w miesiącu marcu w stosunku do lutego 2020 roku. Uważamy, że zapowiadaną pomoc Państwa dla samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców należy skierować do faktycznie potrzebujących tej pomocy w sposób zrównoważony i sprawiedliwy, mając na uwadze fakt, że gospodarka to naczynia połączone i problemy jednej branży wcześniej czy później będą negatywnie wpływały na inne, w tym geodezję" - czytamy w liście.

Treść listu do pobrania ze strony PTG [pdf]

Komentarze (0)

Nie ma loginu
gif
color_lens