Mapa letnich wyjazdów, czyli cały świat marzy o wakacjach we …?

Jeśli na świecie istnieje jakikolwiek kraj, którego mieszkańcy mają prawo nie lubić wakacji, to mogą być nim jedynie Włochy i Hiszpania. Dlaczego? Bo właśnie o wypoczynku w tych państwach marzy niemal cała reszta świata! Dzięki mapie, na której zaznaczono wakacyjne wyszukiwania związane z podróżami, możemy sprawdzić, o urlopie w jakim kraju marzą obywatele dowolnego kraju.

Niespodzianek raczej tu nie uświadczymy, bowiem okazuje się, ze zdecydowana większość mieszkańców świata marzy o wyjeździe wakacyjnym do Włoch (m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Peru, Argentyna, Rosja, Chiny oraz Polska). Na drugim miejscu uplasowała się Hiszpania (m.in. Finlandia, Norwegia, Ukraina czy Algieria), a kolejne miejsca należą do Australii, Grecji i Francji.

Ciekawą sytuację mamy w przypadku zwycięzców rankingu, czyli Włoch i Hiszpanii. Otóż okazuje się, że mieszkańcy tych krajów najczęściej wyjeżdżają właśnie do swojego największego konkurenta.

Dwa słowa o metodologii samej mapy: jej twórcy wykorzystali planer słów kluczowych Google, by ustalić średnią miesięczną liczbę wyszukiwań w każdym kraju dla terminu „Wakacje w X” dla ponad 870 miejsc docelowych. Najczęściej wyszukiwany kraj w danym państwie został wybrany jako główny cel podróży.

Link do mapy

Komentarze (0)

Nie ma loginu
gif
color_lens