Czy Niemcy to sztywniacy, a Polacy to nerwusy? Sprawdzisz na tej mapie

Instytut Gallupa, na podstawie badań opinii społecznej, stworzył mapę narodowych emocji. Dowiemy się z niej m.in. który naród jest najbardziej uśmiechnięty, a który zestresowany.

Kochamy stereotypy, kiedy pomagają nam ogarniać świat, jednocześnie nienawidząc ich, jeśli w jakiś sposób dotyczą nas osobiście. Podobnie z myśleniem rządzącym się prawami statystyki: choć podpieramy się nim niemal na każdym kroku, to jednocześnie widzimy, że najwięcej emocji i zaangażowania zagarniają postawy czy cechy skrajne, a nie te najszerzej występujące.

Miejmy powyższe uwagi z tyłu głowy, przeglądając mapy emocji występujących w danym państwie. Dzięki temu narzędziu możemy błyskawicznie przekonać się, mieszkańcy jakiego państwa odczuwają najwięcej uczuć pozytywnych, a jakiego negatywnych. Chcesz sprawdzić, czy rzeczywiście Polacy są najbardziej wkurzonym narodem na świecie? Nie ma problemu – wystarczy, że wybierzesz z mapy nasz kraj, po czym z listy 10 emocji zaznaczysz gniew. I tyle.

Dane, które posłużyły do opracowania omawianych analiz, to wyniki ankiet przeprowadzonych przez Instytut Gallupa, będącym najstarszym instytutem badania opinii społecznej na świecie. Wyniki pozwalają określić procentowy udział osób na danym terytorium, potwierdzających bądź zaprzeczających jakiejś emocji. Jako ciekawostkę można dodać, że według tych badań najbardziej uśmiechnięci ludzie zamieszkują … Nigerię (aż 91%), a zestresowani – Grecję (59%).

Komentarze (0)

Nie ma loginu
gif
color_lens