(c) Geodezja24.pl, GeodezjaPolska.pl 2005-2019


Atlas księżyców: czego dowiemy się dzięki interaktywnemu przewodnikowi National Geographic?

Niewiele wiemy o najbliższym wszechświecie, a lukę tę chce zapełnić w jakiś sposób nowy, interaktywny atlas księżyców planet naszego układu słonecznego, za który odpowiada prestiżowe National Geographic. Czego możemy spodziewać się po tym narzędziu?

Atlas of Moons (tak brzmi oryginalna nazwa witryny) to interaktywny przewodnik uwzględniający każdy ważniejszy księżyc w Układzie Słonecznym, poza niewielkimi satelitami planet karłowatych i asteroidami. Selekcja materiałów była konieczna ze względu na fakt, że planetarne sąsiedztwo Ziemi może pochwalić się aż ponad 200 księżycami. Możemy liczyć na interaktywne globusy uwzględnionych księżyców oraz na ich opisowe charakterystyki wraz z nazwanymi obszarami. Zaletą całego atlasu jest prostota konstrukcji: do dyspozycji oddano nam menu, które przeniesie nas bezpośrednio do jednej, interesującej nas planety i jej księżyców bądź możliwość przeglądania wszystkich umieszczonych w nim treści, zatrzymując się na tych kwestiach, które nas zainteresują. Ciekawostką jest wizualizacja wielkości poszczególnych księżyców, gdzie skalą odniesienie jest wielkość… nowojorskiego Manhattanu.

Ze względu na atrakcyjny wygląd strony i dużą liczbę obiektów interaktywnych nie jest to narzędzie dla mało wydajnych komputerów.

Komentarze (0)

Nie ma loginu
gif