Dron do skanowania trudno dostępnych miejsc

Faro i Stormbee wprowadzają na rynek drona wyposażonego w hardware do skanowania powierzchni ziemi.  Urządzenie ma pozwolić dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca, takie jak miejsca wypadków, katastrof i kataklizmów. 

Faro, firma zajmująca się pomiarami 3D i producent dronów Stormbee połączyły siły i wprowadzają na rynek drona z zintegrowanym systemem do mapowania dużych powierzchni, takich jak drogi, infrastrukturę kolejową czy budynki. Skanowanie tych powierzchni z lądu może zajmować czasem całe dni, podczas, gdy z lotu ptaka można to zrobić w godziny.

Urządzenie zawiera zintegrowane ze sobą: laserowy skaner Faro Focus, drona Stormbee S i oprogramowanie Beeflex. Jak zapewniają producenci, rozwiązanie pozwala na zwiększenie efektywności pracy na terenach o ograniczonym dostępie – miejsc katastrof czy rekonesansu militarnego.

 –  Stormbee rozwinął wiarygodność swoich bezzałogowych statków powietrznych przez testy w najciężych i surowych warunkach środowiskowych – zapewnia Liesbeth Buyck, CEO Stormbee. – W rezultacie jesteśmy przekonani, że to specjalistyczne rozwiązanie, które zawiera Stormbee UAV i skaner laserowy Faro Focus, tworzy nową jakość  i niezawodność dla powietrznych urządzeń do zbierania danych 3D – dodaje.

Obsługa programów ma być niezwykle prosta i dane z zainstalowanego oprogramowania Beeflex mogą być zgrywane do Faro Scene lub Faro Zone 3D w celu dalszego przetwarzania i analizy. Oprócz tego, Faro skaner może być odłączony od drona i użyty jako naziemne urządzenie do mapowania.  

Komentarze (0)

Nie ma loginu