PODPIS ELEKTRONICZNY DLA GEODETÓW

cała Polska

Opis

E-podpis dla geodetów

Cyfryzacja operatów technicznych w geodezji spowodowała, że obecnie ponad 35% tych dokumentów przekazywana jest w postaci elektronicznej. Dokument powinien zostać utworzony w formacie pdf oraz zawierać podpis elektroniczny. Od 2022 roku operaty techniczne będą funkcjonowały wyłącznie w wersji elektronicznej. Zastosowanie e-podpisu pozwala uniknąć obiegu ponad miliona dokumentów papierowych (w roku 2020 wszystkich operatów złożono 1 013 399).

 Dlaczego podpis elektroniczny SimplySign

  • Brak konieczności przesyłania dokumentów do systemów zewnętrznych i przetrzymywania ich tam. Dużo prostszy i szybszy w użyciu niż np. opatrzenie dokumentu podpisem zaufanym, który wymaga wgrania podpisywanego dokumentu na rządowy serwer. Sprawne funkcjonowanie podpisu kwalifikowanego oraz przyjazny interfejs sprawiają, że proces podpisywania dokumentu łatwy i szybki.
  • Brak ograniczeń wielkości i formatu podpisywanego pliku. Praca geodety wiąże się zgromadzeniem w ramach operatu wielu dokumentów, zarówno w formie tekstowej jak i graficznej. Podpisując dokumenty profilem zaufanym są ograniczenia co do maksymalnej wielkości podpisywanego pliku (do 10 MB).

 

  • Nie musisz tracić czasu na wizyty w urzędzie w celu złożenia zawiadomienia o zakończeniu prac. Operat po przyjęciu do zasobu jest dostępny dla wszystkich wykonawców w Internecie w postaci elektronicznej, nie ma konieczności skanowania. W przypadku negatywnego protokołu geodeta poprawia uchybienia, ponownie zapisuje do pliku i przesyła do PODGiK.
  • Dzięki podpisowi elektronicznemu SimplySign przyspiesza się proces weryfikacji dokumentu oraz założonego podpisu elektronicznego.
  • Dodatkowym atutem jest oszczędność papieru i tuszu. Podpis kwalifikowany stanowi standard uznawany poza granicami naszego kraju. Przygotowanie operatu w postaci pliku PDF jest bardzo proste.

 

Czy podpis elektroniczny jest tak samo ważny jak tradycyjny?

  • Podpis kwalifikowany SimplySign wywołuje takie same skutki prawne jak tradycyjny. Niezależnie od tego, gdzie jesteś, w mgnieniu oka załatwisz niezbędne formalności. Od 2021 roku oferty na zamówienia powyżej 30 tys. euro musza być opatrzone podpisem elektronicznym. E-podpis możesz wykorzystać również w biznesie (umowy cywilno-prawne, kontrakty, pełnomocnictwa) oraz do kontaktu z każdym urzędem (sprawozdania do KRS, dokumenty do urzędu skarbowego, zamówienia publiczne lub na platformie ePUAP).
  • W przypadku korzystania z podpisu kwalifikowanego istnieje możliwość umieszczenia danych dodatkowych w momencie wyrabiania podpisu po przedstawieniu zaświadczenia o pełnieniu zawodu geodety.

 

W jaki sposób wykorzystać podpis elektroniczny?

  • Sporządzanie operatu technicznego w postaci elektronicznej w formacie pliku PDF.
  • Opatrywanie e-podpisem map do celów prawnych, które sporządzone zostały w postaci elektronicznej.
  • Opatrywanie e-podpisem map do celów projektowych, które sporządzone zostały w postaci elektronicznej.

 

Podpis SimplySign działa na smartfonie, tablecie bądź komputerze – w systemach operacyjnych Windows, macOS, AndroidOS, iOS.

 

Brak więcej wyników
Brak więcej wyników

Komentarze (0)

Nie ma loginu
gif
color_lens
GEODEZJA PORTAL
GEODEZJA
albo za pomocą

i odbierz ebook "Jak zawrzeć korzystną umowę o prace geodezyjne"

(c) Geodezja24.pl, GeodezjaPolska.pl 2005-2019